Wives With Knives
GALERIAZabójcze Żony

W 2011 r. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przeprowadził dokładną analizę statystyk dotyczących zabójstw w USA w latach 1980-2008, z której wynikało, że to mężczyźni są bardziej skorzy do mordu – sprawcami ponad 90% morderstw byli właśnie przedstawiciele płci brzydkiej. W jakich więc sytuacjach to kobiety sięgają po przemoc? Co musi się zdarzyć, żeby kobiety były zdolne odebrać – albo usiłować to zrobić – życie swoim mężom lub partnerom? Na te pytania postarają się odpowiedzieć twórcy serialu dokumentalnego „Zabójcze żony”.

Każdy odcinek serii przybliża historię jednej kobiety, która dopuściła się brutalnego czynu względem swojego męża lub partnera. Poprzez rekonstrukcję zdarzeń, przedstawienie punktu widzenia danej kobiety, a także policjantów, śledczych, członków rodziny i – jeśli to możliwe - samej ofiary, program odkrywa wstrząsające okoliczności, które prowadziły do zaistnienia tych krwawych zajść. Program prowadzi dr Casey Jordan, kryminolog, która wyjawia widzom, jakie motywy i wydarzenia sprawiły, że kobiety przedstawiane w programie popełniły tak brutalne czyny.

W pierwszym odcinku poznamy historię Donny, pielęgniarki samotnie wychowującej czworo dzieci. Donna gorąco marzyła o poznaniu mężczyzny, który mógłby stać się prawdziwym ojcem dla jej potomstwa i z którym mogłaby tworzyć szczęśliwą rodzinę. Kiedy kobieta spotyka Kevina Cobba, wydaje jej się, że właśnie spełniły się jej sny – mężczyzna szybko się do niej wprowadza i chętnie opiekuje się jej dziećmi. Po pewnym czasie jednak jego zachowanie się zmienia - z opiekuńczego, czułego człowieka przemienia się w brutala, który wielokrotnie dotkliwie bije swoją partnerkę. Donna w końcu decyduje się zakończyć toksyczną relację, kiedy odkrywa, że Kevin jest uzależniony od kokainy. Wkrótce jednak dowiaduje się, że jest w ciąży bliźniaczej. Ta okoliczność w połączeniu z zapewnieniami Kevina, że zmieni się i będzie trzeźwy sprawia, że kobieta przyjmuje go z powrotem. Szybko okazuje się, że to, co mówił Kevin, było jedynie czczymi obietnicami – pewnej nocy w ataku szału mężczyzna zaczyna dusić Donnę. Przerażona kobieta usiłuje się bronić, jednak mężczyzna powala ją na podłogę – wtedy Donnie udaje się dosięgnąć leżącego tam ostrego noża…

PROGRAMY
ABCD | EFGH | IJKL | MNOP | QRS | TUV | WXYZ | 0-9