Click For Murder
GALERIA


NASTĘPNE EPIZODY

Seria 1, Epizod 10 - Wtorek 7 Lipiec - 01:00
Seria 1, Epizod 9 - Wtorek 7 Lipiec - 01:00
Seria 1, Epizod 8 - Wtorek 7 Lipiec - 01:00
Seria 1, Epizod 7 - Wtorek 7 Lipiec - 01:00
Seria 1, Epizod 6 - Wtorek 7 Lipiec - 01:00

Morderstwo na kliknięcie

click4murder

W tej nowej, wstrząsającej serii, Donal MacIntyre - dziennikarz kryminalny i gościnny wykładowca kryminologii na Uniwersytecie w Birmingham zabiera nas w podróż dochodzeniową przez niektóre z najbardziej niepokojących przypadków zabójstw związanych z internetem, jakie kiedykolwiek zarejestrowano.

Internet zmienił sposób naszego życia. Zmienił sposób, w jaki robimy zakupy, sposób, w jaki randkujemy i w jaki pracujemy. Zmienił również sposób, w jaki zabijamy.

Żyjemy w cyfrowym świecie, w którym wszystko jest dla nas dostępne 24 godziny na dobę - artykuły spożywcze, ubrania, wakacje i samochody można kupić przez naciśnięcie jednego klawisza. Czasami jednak również morderstwa są oddalone jedynie o kliknięcie.

Ta mrożąca krew w żyłach seria ujawnia niektóre z najbardziej niepokojących przestępstw w najnowszej historii – w których internet posłużył za narzędzie podstępów, tortur i zabijania niewinnych ofiar zwabionych z wirtualnego świata, w którym nic nie było tym, czym się wydawało.

Przypadkowe spotkania online prowadzą do tragicznych opowieści o obsesji i morderstwach, poszukiwanie towarzystwa kończy się przelewem krwi, a miłość przeistacza się w śmiertelną grę kłamstw i oszustw.

Prezentowana przez dziennikarza kryminalnego, Donala MacIntyre'a, seria MORDERSTWO NA KLIKNIĘCIE eksponuje ciemniejszą stronę naszego stale rosnącego świata cybernetycznego, w którym jeden błąd może cię kosztować życie.Morderstwo na kliknięcie: O czym jest serial?

W każdym nowym odcinku Donal będzie badał inne przestępstwo, sprawdzając rolę, jaką Internet i sieci społecznościowe odegrały w wywołaniu aktu przemocy lub przyspieszeniu jego wystąpienia. W rozmowach z innymi czołowymi ekspertami będzie on badał, w jakim stopniu portale społecznościowe są winne i pokaże, w jaki sposób my i nasze dzieci jesteśmy narażeni na niewidoczne zagrożenie ze strony przestępców internetowych.

Donal, dążąc do zrozumienia fenomenu cybermorderstw, będzie m. in. analizował łamiącą serce sprawę Wayne'a Forrestera, który uśmiercił żonę. Zrobił to po tym, jak kobieta zmieniła swój status związku na Facebooku na singiel. Omówiony zostanie też przypadek Grahama Dwyera, pozornie normalnego ojca trzech architektów, który żył szokującym, wirtualnym podwójnym życiem, w którym odgrywał swoje sadomasochistyczne fantazje - i doprowadził wrażliwą kobietę do śmierci.

Seria wstrząśnie widzów tragicznymi przypadkami Shanii Gray i Ashleigh Hall, dwóch nastoletnich dziewcząt uwiędzionych przez starszych mężczyzn pozujących w social mediach jako nastoletni chłopcy.  Innym pytaniem będzie, dlaczego 20-latek Shane Coffey przeleciał 3.200 mil, aby zamordować 18-letniego ucznia, którego nigdy nie spotkał. Donal przeanalizuje dziwny przypadek Tony'ego Bushby'ego, który sfabrykował fikcyjnych przyjaciół na Facebooku, aby zaimponować swojej ofierze przed obwinieniem o jej morderstwo jednej z postaci, które sam stworzył. Widzowie będą zmuszeni zadać sobie pytanie, w jaki sposób przypadkowe spotkanie na stronie internetowej dla miłośników gier doprowadziło do 6-miesięcznego zauroczenia, a 20-letni uczeń został dźgnięty 86 razy we własnym mieszkaniu. Czy obiecujący młody bokser, Eddie Leal, został doprowadzony do brutalnego końca uwodzicielskim zdjęciem modelki?

W poczuciu spokoju i komfortu naszych własnych domów czujemy się bezpieczni. Nie wpuściłbyś nieznajomego do swojego salonu, kuchni, a zwłaszcza sypialni. Jednak za każdym razem, gdy logujemy się do Facebooka, serwisów randkowych, fanklubów, czatów, gier online - to właśnie robimy.

Koncentrując się na 10 intrygujących przypadkach, Morderstwo na Kliknięcie pozwoli zbadać, co ten cyfrowy krajobraz umożliwia w świecie przestępczym: wpisy na portalach społecznościowych budzą zazdrość w byłych partnerach powodując skrajną przemoc; pozornie niegroźne posty internetowe prowadzą do upokorzenia tak potężnego, że okazuje się ono śmiertelne; drapieżcy prześladują i nękają swoje ofiary za pomocą informacji uzyskanych z ich profili online.


Morderstwo na kliknięcie: Jak to działa

Morderstwo na Kliknięcie zajmie się wieloma przypadkami morderstw i prób morderstw, w których Internet lub portale społecznościowe miały kluczowe znaczenie dla zbrodni. Każdy przypadek będzie analizowany w samodzielnym odcinku, a Donal, przy pomocy wspierających go ekspertów, przeanalizuje samo przestępstwo i, co najważniejsze, kluczowe katalityczne zdarzenia, które doprowadziły do jego popełnienia.

Podczas dyskusji w "Laboratorium Śledczym" z wybitnymi psychologami kryminalnymi i ekspertami ds. cyberprzestępczości, Donal wyciąga nowe wnioski i rzuca nowe światło na te przerażające akty przemocy. Motywacja i mechanika kryjąca się za każdym zabójstwem w cyberprzestrzeni zostanie ujawniona, gdy będziemy budować obraz mrocznego i śmiertelnie groźnego wirtualnego świata, w którym zarówno sprawca, jak i ofiara żyli, a także określać, w jaki sposób ich spotkanie w Internecie doprowadziło do zabójstwa. Każdy z naszych specjalistów ma różne opinie na temat tego, w jaki sposób najlepiej wyjaśnić i rozwiązać ten stale rosnący problem - ich dyskusje w Laboratorium Śledczym z pewnością nabiorą rozpędu, ponieważ każdy ekspert argumentuje zasadność swojej opinii.

Dzięki temu połączeniu głosów ekspertów ta zupełnie nowa seria odsłania prawdziwe niebezpieczeństwa mediów społecznościowych, zmusza nas do zakwestionowania ilości danych osobowych, którymi dzielimy się online i daje widzom możliwość weryfikacji, czy sami nigdy nie staną się łatwymi ofiarami.


Morderstwo na kliknięcie: Struktura

Każdy program przybiera formę narracji, w której Donal MacIntyre przenosi nas przez zbrodnię i ramy czasowe zdarzeń do niej prowadzących, badając po drodze psychologiczny profil zabójców. Każdy odcinek obejmuje:

  • "Laboratorium Śledcze" To kreatywne centrum będzie pełniło rolę głównego ośrodka serii.
  • Osobiste wywiady z rodziną i byłymi przyjaciółmi oraz znajomymi każdego zabójcy i jego ofiary dadzą wyjątkową perspektywę osobowości i nawyków internetowych, jakie wykształcili przez lata.
  • Zarówno te wywiady, jak i nowe badania odkryte przez Donala będą omawiane w jego Laboratorium Śledczym ze specjalistami. Zebrane zostaną główne dane dotyczące zbrodni, zabójcy, jego związku z ofiarą oraz analiza cybernetycznego elementu przestępstwa.
  • Archiwalne materiały dotyczące zabójców oraz współczesne nagrania ich aresztowań i procesów sądowych narysują obraz tego, kim są i jakie przestępstwo popełnili. Materiały pochodzące z przesłuchań policyjnych będą również wykorzystywane w miarę dostępności i analizowane przez naszych ekspertów.
  • Archiwalne materiały z witryn internetowych ofiary i mordercy [na przykład Facebook, internetowe witryny randkowe i YouTube, jeśli są dostępne]. Strony profilowe i posty zapewnią intrygującą zawartość wizualną.
  • Donal odwiedza najważniejsze miejsca związane z przestępstwami i wykorzystuje swoją wiedzę fachową do odkrywania dowodów i wyjaśniania kontekstu każdego morderstwa.
  • Impresjonistyczna rekonstrukcja dramatyczna zbrodni zabójcy - którą wykorzystamy do otwarcia każdego odcinka przed przedstawieniem opowieści o tym, jak wyglądało morderstwo.
  • Rekonstrukcje komunikacji online, wypowiedziane przez aktorów, wykorzystujące transkrypcję rzeczywistych interakcji online. Będziemy również wizualnie odtwarzać na ekranie świat online.


Morderstwo na kliknięcie: Sześć typów cyberzabójców
Donal MacIntyre wykorzysta przełomowe badania odkryte przez kolegów z wydziału Kryminologii Uniwersytetu w Birmingham, aby przydzielić każdego mordercę do jednego z sześciu typów zabójców online, których zidentyfikował: reaktor, informator, antagonista, fantasta, drapieżca i oszust. Reaktor Sprawca znajduje w sieci wiadomość lub informację i reaguje na nią. Może on działać natychmiast po obejr...
CZYTAJ DALEJ
Morderstwo na kliknięcie: Tony Bushby
Tony Bushby, zabójstwo "Alibi z Facebooka”. W 2011 roku 19-letni Tony Bushby spotkał się z Katie Briscoe na studiach. Ich relacje rozwijały się jednak głównie online, na portalu społecznościowym Facebook. Aby zaimponować Katie, Bushby stworzył konta poczty e-mail i konta na Facebooku dla czterech fikcyjnych osób; całkowicie wymyślonych ludzi, którzy byliby dla Katie jego przyjaciółmi: Dan Tress, Cyn Darwin, Shane Pleuon i Krystal Stanguard. Przez kilka miesięcy Bushby oszukiwał Katie, że pozostaje w kontakcie z tymi ludźmi i używał ich, aby mówić pochlebcze...
CZYTAJ DALEJ
Morderstwo na kliknięcie: Stefano Brizzi
Stefano Brizzi, morderca policjanta imitujący Breaking Bad 1 kwietnia 2016 roku policjant Gordon Semple spotkał się z byłym bankierem, Stefano Brizzim, na randce umówionej przez aplikację Grindr. Semple, opuścił komisariat w trakcie dyżuru – kiedy rozmawiał z Brizzim o „seksie gorącym, brudnym, podejrzanym” -  i udał się do mieszkania w południowym Londynie. Podczas ich spotkania Brizzi udusił porucznika Semple'a, a następnie spróbował rozpuścić jego ciało w wannie wypełnionej kwasem. Na kilka dni po morderstwie, kamery CCTV uchwyciły Brizziego kupujące...
CZYTAJ DALEJ
Morderstwo na kliknięcie: Peter Chapman
Peter Chapman, Morderca z Facebooka Pete Cartwright był na Facebooku "przystojnym 17-letnim chłopcem", który zamieszcza zdjęcia z odsłoniętą klatką piersiową i lubi grać jako DJ. W rzeczywistości był 33-letnim, skazanym dwukrotnym gwałcicielem, Peterem Chapmanem, który był prawie bezzębny i mieszkał w swoim samochodzie. Chapman, posługując się fałszywym profilem, zaprzyjaźnia się z niezwykle wrażliwą 17-letnią dziewczyną, Ashleigh Hall, a para zaczyna rozmawiać online. Po kilku tygodniach dziewczyna zgodziła się spotkać z nim osobiście. W niedzielę 25 pa...
CZYTAJ DALEJ
Morderstwo na kliknięcie: Joshua Davies
Joshua Davies, namówiony do morderstwa przez znajomych z Facebooka Joshua Davies i jego nastoletni przyjaciele zamieszkiwali własny świat wirtualny, w którym często zacierała się granica między fikcją a rzeczywistością. Komunikowali się za pomocą słówek, żargonu i symboli tak nieprzeniknionych, że gdy w sądzie pokazywano ich wymianę zdań, ława otrzymywała tłumaczenia. 16-letni Davies, który mieszkał z praktykującymi, katolickimi rodzicami, był pewnym siebie i aktywnym młodym człowiekiem: wzorcowym uczniem, który marzył, że zostanie premierem. W wieku 1...
CZYTAJ DALEJ
Morderstwo na kliknięcie: Sofyena Belamouaddena
Morderstwo Sofyena Belamouaddena; atak zaplanowany przez Messenger i Blackberry Było to największe i najdłuższe śledztwo w sprawie zabójstwa, jakie policja metropolitalna kiedykolwiek przeprowadziła. Była to również sprawa, w której media społecznościowe odegrały kluczową rolę w organizacji i planowaniu ataku. Podczas, gdy podróżni wracali do domu z ruchliwej stacji Victoria w dniu 25 marca 2010 roku, stanęli w obliczu szokującej i przerażającej sceny. Nastolatek trzymający samurajski miecz poprowadził atak uzbrojonego 20 osobowego gangu. Osoby postronne schod...
CZYTAJ DALEJ
Morderstwo na kliknięcie: Sammy Almahri
Sammy Almahri, morderstwo z MuslimMatch.com W 2012 roku Nadine Aburas, młoda, samotna muzułmanka mieszkająca samodzielnie w Cardiff Bay spotkała się z milionerem amerykańskiego pochodzenia, Sammym Almahrim. Para poznała się na międzynarodowym serwisie randkowym MuslimMatch.com. Dzięki rozmowom telefonicznym i na Skypie zaczęła rozwijać się przyjaźń, a w 2013 roku Almahri przyleciał do Cardiff, aby osobiście spotkać się z Nadine. Ich relacja rozkwitła: Almahri, całkowicie obezwładniony, obrzucał Nadine pieniędzmi i drogimi prezentami, a latem 2014 roku Nadine odw...
CZYTAJ DALEJ
Morderstwo na kliknięcie: Brian Lewis
Brian Lewis, zabił żonę "za spędzanie czasu na Facebooku” Chociaż Hayley Jones i Brian Lewis nigdy nie zawarli związku małżeńskiego, od 13 roku życia byli nastoletnimi ukochanymi i uznawali się za męża i żonę. Jednak po założeniu rodziny, gdy Lewis stracił pracę, zaczęły się pojawiać pęknięcia w związku. Po wcześniejszej przerwie zawodowej na rzecz opieki nad dziećmi, Hayley ponownie podjęła pracę jako asystentka opiekuńcza i zaczęła poszerzać swoje horyzonty społeczne. Zaczęła też dużo czasu spędzać na czacie internetowym Facebooka. Ku fru...
CZYTAJ DALEJ
Morderstwo na kliknięcie: Stephen Port
Stephen Port - seryjny zabójca. Seryjny zabójca Stephen Port zatruł, a następnie zamordował czterech młodych mężczyzn, których spotkał na gejowskich serwisach randkowych. Podejrzewa się go również o sześć dalszych zarzutów podania trucizny, siedem gwałtów i cztery napaści seksualne na kolejnych ośmiu mężczyznach. Port, były szef kuchni w Bus Garage, poznał mężczyzn poprzez aplikacje randkowe takie jak Grindr, zanim zabierał ich do domu w dzielnicy Barking, we wschodnim Londynie, gdzie umierali po spożyciu śmiertelnych ilości GHB - narkotyku powszechnie znan...
CZYTAJ DALEJ
Morderstwo na kliknięcie: Stephen Beadman i Luke Harlow
Stephen Beadman i Luke Harlow - uwodzenie na Facebooku i morderstwo 31 października 2015 roku 15-letnia Kayleigh Haywood rozpoczęła czat z 28-letnim Luke Harlowem na Facebooku. Dwa tygodnie później już nie żyła. Po wymianie ponad 2000 wiadomości na Facebooku i poprzez smsy, Kayleigh była pod wrażeniem, że Harlow, który nazywał samego siebie "Luke Dobra Zabawa Harlow", jest teraz jej chłopakiem. Harlow powiedział Kayleigh, że jest jego "księżniczką", którą "na zawsze kocha i ceni", że są w "tajnym związku" i że ona należy do niego. Kayleigh ostatecznie zgodz...
CZYTAJ DALEJ
Morderstwo na kliknięcie: Michael Roberts
Michael Roberts, zabił żonę po tym, jak odkryła jego zdrady na Facebooku Kiedy Vicky Roberts wychodziła za mąż za Michaela, był on mężczyzną jej marzeń. Dla przyjaciół i rodziny zdawali się być obrazem szczęścia, ale pod osłoną domowej sielanki, Roberts prowadził niebezpieczne podwójne życie. Na dwa miesiące przed ślubem, mężczyzna rozpoczął serię romansów z kilkoma kobietami, między innymi z koleżankami z Phones 4U, gdzie pracował jako asystent kierownika sklepu. Roberts lubił ostry seks i dwukrotnie próbował dusić jedną z kobiet podczas stosunku,...
CZYTAJ DALEJ
Morderstwo na kliknięcie: Daniel Ekemba
Daniel Ekemba. Kłótnia na Facebooku przeradza się w śmiertelną walkę Przyjaciele 15-letniego Hassana Mahmooda sądzą, że jego śmierć spowodowana została kłótnią na Facebooku. "Podobno inny chłopak napisał na Facebooku coś paskudnego o dziewczynie Hassana, Jess", wspomina jeden z przyjaciół. "Wydaje mi się, że tamten chłopak powiedział, że dziewczyna Hassana jest g*****na lub coś podobnego. Hassan go znalazł i rzucił mu wyzwanie." Hassan i drugi z chłopców, 16-letni Daniel Ekemba, wymieniali się gniewnymi pogróżkami na portalu społecznościowym, zanim ...
CZYTAJ DALEJ
Morderstwo na kliknięcie: Graham Dwyer
Graham Dwyer - morderca, który spotkał ofiarę na stronie internetowej i zostawił ślad smsów Graham Dwyer był szczęśliwie żonatym irlandzkim architektem. Prowadził jednak szokujące podwójne życie, w którym realizował chore, sadomasochistyczne fantazje. Dwyer spotkał się z niestabilną psychicznie Elaine O'Harą na stronie sadomasochistów. Na początku ich relacji pan - niewolnik, Dwyer powiedział O'Harze: "Moja chęć gwałcenia, dźgania, zabicia jest ogromna. Musisz mi pomóc ją kontrolować lub usatysfakcjonować ". W trakcie procesu dowiedzieliśmy się, że O...
CZYTAJ DALEJ
PROGRAMY
ABCD | EFGH | IJKL | MNOP | QRS | TUV | WXYZ | 0-9