AKTUALNOŚCI
Dobry gliniarz
Dave Macleod, Poniedziałek 6 Wrzesień 2021

PREMIERA – 1. sezon
W niedziele o 22:00, od 19 września do 24 października.

Bohater serii – Ron Iddles – to najlepszy australijski detektyw wydziału zabójstw, a program „Dobry gliniarz” to opowieść o policjancie starej daty – twardym, pomysłowym i nieprzekupnym. To historia człowieka, który rozpracował pozornie nierozwiązywalne sprawy przy pomocy głowy i serca.

Z programu dowiemy się, w jaki sposób kierujący się intuicją gliniarz wsadził za kratki więcej morderców niż jakikolwiek inny detektyw w Australii. Każdy odcinek zabierze nas za kulisy najtrudniejszych spraw Rona, który jest narratorem całej opowieści. Historie ilustrują dramatyczne rekonstrukcje...

CZYTAJ DALEJ
Kryminalne sledztwa PRL
Piątek 30 Lipiec 2021

SERIA KRYMINALNA PRODUKCJI WŁASNEJ
PREMIERA - 1. sezon
We wtorki od 3 sierpnia o 22:00

PRL – czas absurdów, szemranych interesów i cenzury. O zbrodniach często mówiło się dopiero wtedy, kiedy milicja zdołała złapać sprawcę i doprowadzić go przed sąd. Pojęcie seryjnego mordercy w ogólnym obiegu nie istniało, pojawiło się za to inne: wampir. 

Pięcioodcinkowy serial dokumentalny „Kryminalne śledztwa PRL” ukazuje pracę grup dochodzeniowych poszukujących sprawców morderstw w tym pełnym absurdów czasie. Widz staje się częścią kryminalnego dochodzenia, pełnego zwrotów akcji i prawdziwych emocji, a prowadzonego często w warunkach ogra...

CZYTAJ DALEJ
Telefon alarmowy - szokujące zgłoszenia
Niedziela 4 Lipiec 2021

PREMIERA - sezon 1
Od 17 do 31 lipca, w weekendy od 23:00 (po dwa odcinki)

Seria opowiada prawdziwe historie kryjące się za dramatycznymi i poruszającymi połączeniami telefonicznymi z operatorami numerów alarmowych. Telefony te stanowią punkt wyjścia do poznania historii świadków i uczestników przedstawionych wydarzeń – od bezbronnych ofiar po bezwzględnych morderców przyznających się do swoich zbrodni.

Wraz z połączeniem na jaw wychodzą okoliczności kryjące się za atakami terrorystycznymi, katastrofalnymi pożarami, morderstwami, atakami zwierząt i porwaniami.

Poprzez wywiady na wyłączność, relacje z pierwszej ręki i nigdy wcześniej ...

CZYTAJ DALEJ
Mój nocny koszmar
Piątek 28 Maj 2021

PREMIERA. Sezon 1.
Od 19 czerwca do 18 lipca, w weekendy o 14:00.

Seria przedstawia historie osób, które w młodym wieku doświadczyły spotkań ze zjawiskami paranormalnymi. Każdy z odcinków przedstawia trzy przerażające i opowiedziane w najdrobniejszych szczegółach historie o duchach, poltergeistach, demonach, mrocznych postaciach i żywiołakach, które nawiedziły bohaterów serii w ich młodości. Opowieściom tym towarzyszą dramatyczne rekonstrukcje mrożących krew w żyłach zdarzeń. Poznajemy także przyjaciół i rodzinę głównych bohaterów, którzy byli świadkami tych scen i niejednokrotnie sami doświadczali przeraźliwych spotkań z nadprzyrodzonymi siłami. Kom...

CZYTAJ DALEJ
Block Tematyczny: Na straży prawa
Środa 28 Kwiecień 2021

Od 3 maja codziennie od 16:00 do 21:00

STRZEGĄC GRANIC
Osadzony w Nowej Zelandii program śledzi pracowników służby celnej, urzędu czuwającego nad bezpieczeństwem biologicznym oraz służb imigracyjnych, wspieranych przez mądre zwierzęta i nowoczesne technologie.

NA STRAŻY AMERYKAŃSKICH GRANIC
Seria śledzi pracę funkcjonariuszy Urzędu ds. Ochrony Celnej i Granic Stanów Zjednoczonych, którzy odprawiają podróżnych zarówno na lądowych przejściach granicznych, jak i w portach lotniczych, kontrolując towary i zabezpieczając najdłuższą granicę państwową na świecie.

NA STRAŻY PRAWA
Dzienna liczba osób przybywających do A...

CZYTAJ DALEJ
Kryminalistycy w Nowej Zelandii
Czwartek 1 Kwiecień 2021

PREMIERA – sezon 1. i 2.
Od 19 do 30 kwietnia, w dni powszednie o 22:00.

Jeśli jesteś fanem kryminałów i kryminalistyki spod znaku „CSI”, to ten serial z pewnością sprawi, że wstrzymasz oddech i będziesz siedzieć jak na szpilkach. Ale uwaga – czasami prawda może być dziwniejsza od fikcji! W programie to kryminalistycy i policjanci są głównymi bohaterami, nauka ich tajną bronią, a gospodarz serii przewodnikiem po świecie zbrodni.

Każdy z odcinków koncentruje się na jednej zbrodni, do której doszło w ciągu ostatniej dekady. Sprawa ta została rozwiązana dzięki połączeniu przemyślanego i kreatywnego śledztwa z wykorzystaniem kryminalistyki. Omawiane w programi...

CZYTAJ DALEJ
Na miejscu zbrodni
Poniedziałek 1 Marzec 2021

PREMIERA – sezon 8.

Od 4 do 17 marca, w dni powszednie o 22:00.

Popełniono morderstwo... Jednak wraz ze wzrostem liczby dowodów, narasta dezorientacja. Seria przenosi widzów na miejsce zbrodni, by sami mogli zbadać wszelkie poszlaki. Czy uda im się połączyć fakty i ostatecznie rozwiązać sprawę?

Łącząc dreszcz tajemnicy z przejmującymi emocjami, jakie zawsze towarzyszą produkcjom true crime, program prowadzi widza przez meandry dochodzeń, nagłe zwroty akcji, nowe dowody oraz kolejnych podejrzanych... „Na miejscu zbrodni” przygląda się sprawom z każdej perspektywy, by nie pominąć ani jednego wątku.

...
CZYTAJ DALEJ
Nadmorskie zbrodnie
Wtorek 2 Luty 2021

PREMIERA – sezon 2.
PROGRAM KRYMINALNY PRODUKCJI WŁASNEJ
Od 28 lutego do 2 maja, w niedziele o 21:00.

Każdego lata tysiące wczasowiczów udają się na brytyjskie wybrzeże, by cieszyć się ładną pogodą, kamiennymi plażami i licznymi salonami gier. Ale sielskie kurorty mają też swoje mroczne oblicze, a wszelkie grzechy zmywane są przez fale przypływu. Urocze i pozornie spokojne nadmorskie miasteczka to też tereny morderców, którzy, jak wzburzone morze, nie mają szacunku dla ludzkiego życia.

W 2. sezonie seria „Nadmorskie zbrodnie” zabiera widzów w podróż na skraj klifów, gdzie horyzont spotyka się z linią wody, a życie ze śmiercią. N...

CZYTAJ DALEJ
Narodziny Mordercy
Wtorek 5 Styczeń 2021

PREMIERA – sezon 1
Od 3 stycznia do 21 lutego w niedziele o 21:00

Grupa czołowych psychologów sądowych, psychiatrów, patologów i ekspertów policyjnych światowej klasy łączy siły, aby podzielić się swoją wiedzą na temat seryjnych morderców.

Program zabiera widza w podróż w głąb psychiki najbardziej niebezpiecznych przestępców świata, aby pod koniec każdego odcinka podjąć próbę udzielenia odpowiedzi na wciąż nurtujące pytanie: Co sprawiło, że te osoby stały się mordercami?

W ramach przygotowań eksperci dogłębnie przebadali przestępców, niejednokrotnie bezpośrednio z nimi rozmawiając i uzyskując tym samym wyjątkowy wgląd w to, jak różnego r...

CZYTAJ DALEJ
W TYM MIESIĄCU
Voice of a Killer
Głos mordercy
Środa 29 Wrzesień
21:00
Random Breath Test
Rutynowa kontrola trzeźwości
Środa 29 Wrzesień
20:00
Spotlight Murder
Morderstwo w Austrii
Środa 29 Wrzesień
22:00