AKTUALNOŚCI

Geneza seryjnego mordercy
Dave Macleod, Czwartek 2 Marzec 2023

Sezon 1
Premiera
W dni powszednie o 21:00, od 6 do 17 marca.

W najnowszej serii true crime dr Bryanna Fox, czołowa psycholożka kryminalna i była agentka FBI, przy użyciu profilowania kryminalistycznego opartego o materiał dowodowy (Evidence Based Profiling, EBP) przeanalizuje genezę seryjnego mordercy.

W programie dr Fox będzie identyfikować i badać zachowania z dzieciństwa i dojrzewania mogące mieć wpływ na dorosłe życie przestępcy – stopniowe przesuwanie granic i porzucenie zasad moralnych, które doprowadziły go do punktu kulminacyjnego – popełnienia pierwszego i kolejnych morderstw. Postawi również pytania dotyczące behawioralnych sygnałów alarmowych, dzięki którym można było zapobiec zbrodniom. Przy wykorzystaniu EBP i VICAP (baza danych Programu Ścigania Brutalnych Przestępców FBI) dr Fox prześledzi w jaki sposób i z jakich powodów doszło do popełnienia zbrodni oraz jakie czynniki zewnętrzne, zachowania mordercy i wczesne przejawy psychopatii do tego doprowadziły. Przedstawi również pogłębione spojrzenie na to, jak powyższe informacje korelują z danymi znajdującymi się w zasobach służących do wykrywania przestępstw, wykorzystywanych dziś przez detektywów.

Oprócz byłej agentki FBI, w programie pojawią się także eksperci, którzy przedstawią widzom oparte na własnych doświadczeniach dane, informacje i fakty.

W TYM MIESIĄCU
Border Force USA: The Bridges
Straż graniczna USA. Mosty na Rio Grande
Poniedziałek 12 Czerwiec
18:00
Wrongly Accused
Niesłusznie skazani
Niedziela 11 Czerwiec
21:00
Border Security: America's Front Line
Na straży amerykańskich granic
Poniedziałek 12 Czerwiec
17:30