AKTUALNOŚCI

Spisane krwią: Simon Kernick
Dave Macleod, Czwartek 28 Wrzesień 2017

Gand pedofili

W tym odcinku Simon podróżuje do Londynu Zachodniego, gdzie bada uprowadzenie i zabójstwo 7-letniego Marka Tildesleya. Zbrodnia ta była inspiracją dla książki Simona Kernicka, The Bone Field.

Obydwaj Simonowie prześledzą poczynania małego Tildesleya pamiętnej nocy, której zniknął. Wiadomo, że chłopiec spotkał się z przyjaciółmi na festynie. Późniejsze śledztwo policyjne było jedną z najdłuższych i najbardziej złożonych spraw w historii przestępczości. Krąg podejrzanych obejmował ludzi chętnych do zrobienia najbardziej nikczemnych rzeczy pod przewodnictwem swojego przywódcy. Pakt milczenia prawie zatrzymał sprawę w przedbiegach, ale w końcu ktoś zgodził się zeznawać.

O THE BONE FIELD:

Młoda kobieta zapada się pod ziemię podczas wycieczki do Tajlandii. Nikt jej już nigdy nie widzi.

Jej kości zostają odkryte lata później, 6000 mil dalej, na polu w Anglii. W ciągu kilku godzin chłopak, który doniósł o jej zniknięciu lata temu, zostaje znaleziony martwy.

Rozpoczyna się polowanie na mordercę, które doprowadzi detektywów Raya Masona i Tinę Boyd do mrocznego i przerażającego świata korupcji. Natrafią na zabójcze tajemnice ludzi, dla których morderstwo jest powszechne. Nic i nikt nie jest bezpieczny...

SIMON KERNICK jest jednym z najbardziej ekscytujących brytyjskich autorów thrillerów. Na scenę powieści kryminalnych wszedł debiutancką, cieszącą się dużym uznaniem powieścią The Business of Dying - opowieścią o skorumpowanym policjancie, działającym jako płatny zabójca.

Wielkim przełomem w karierze Simona stała się powieść Relentless, która była najlepiej sprzedającym się thrillerem 2007 roku. Jego ostatnie kryminały to Siege, Ultimatum, Stay Alive i The Final Minute. Jest także autorem bestsellerowych thrillerów Dead Man's Gift i One By One.

Simon rozmawia prywatnie i oficjalnie z członkami Dowództwa Walki z Terroryzmem i Agencją ds. Poważnej Przestępczości i Przestępczości Zorganizowanej, dzięki czemu słyszy z pierwszej ręki, co tak naprawdę dzieje się w ciemnych i mrocznych okolicach Wielkiej Brytanii.

W TYM MIESIĄCU
A Crime Without a Body
Zbrodnia bez ciała
Piątek 2 Grudzień
22:00
DNA polskich zbrodni
DNA polskich zbrodni
Wtorek 6 Grudzień
22:00
Murder: First on Scene
Pierwsi na miejscu zbrodni
Sobota 3 Grudzień
21:00