AKTUALNOŚCI

Spisane krwią: R.C. Bridgestock
Dave Macleod, Czwartek 28 Wrzesień 2017

Morderstwa z boarded barn

W tym odcinku Simon Toyne podróżuje do Cheshire w celu zbadania oportunistycznych zbrodni, które miały miejsce w okolicy Congleton.

Małżeństwo - Robert (Bob) i Carol  Bridgestock pracowali kiedyś dla policji i dołączają do Simona. Po tym jak zaczęli pisać, szokująca zbrodnia z Cheshire zainspirowała ich do napisania książki When the Killing Starts.

O WHEN THE KILLING STARTS:

Przestępczość jest sposobem życia dla braci Devlin. Mężczyźni, którzy w młodym wieku zostali przeszkoleni przez miejscowych gangsterów, czerpią radość z wywoływania strachu wśród ofiar. Zawarli też pakt: nie mogą dać się aresztować.

Brutalność uderza w miasto Harrowfield, kiedy bracia zostają znalezieni martwi. Mieszkańcy – mimo powagi zbrodni – reagują poparciem dla zabójców.

Tego samego dnia strażacy reagują na pożar. Wśród gruzów spalonego budynku odkryto dwa ciała - rozstrzelane.

Kiedy detektyw Jack Dylan walczy z presją, uzbrojeni funkcjonariusze czekają na jego decyzję. Czy pozostanie profesjonalistą, czy też ulegnie emocjom?

RC BRIDGESTOCK jest pseudonimem artystycznym, pod którym pisze małżeństwo współautorów: Robert (Bob) i Carol Bridgestock. Wspólnie mają blisko 50 lat doświadczenia w policji, co daje ich historiom znamiona autentyczności. Duet pisarski stworzył postać DI Jacka Dylana, zdroworozsądkowego detektywa, któremu jednak nie brakuje ciepła i humoru.

W TYM MIESIĄCU
Forensics
Kryminalistycy w Nowej Zelandii
Wtorek 6 Grudzień
21:00
Murder: First on Scene
Pierwsi na miejscu zbrodni
Sobota 3 Grudzień
21:00
World's Most Evil Killers
Najgroźniejszy morderca świata
Niedziela 4 Grudzień
21:00