AKTUALNOŚCI

Spisane krwią: Peter James
Dave Macleod, Czwartek 28 Wrzesień 2017

Gwałciciel - zbieracz butów

Simon Toyne jedzie na południe Yorkshire, by zająć się sprawą "gwałciciela-zbieracza butów" z Rotherham.

Do Simona dołącza charyzmatyczna legenda literatury, Peter James, który dowiedział się o tej sprawie i postanowił wykorzystać ją jako podstawę swojej kolejnej książki Dead Like You. Razem podróżują po Rotherham, zwiedzając miejsca zbrodni, odkrywając, jak doszło do zabójstwa i jak sprawca został ostatecznie złapany.

Z wkładem policjantów zaangażowanych w sprawę, jest to pełna opowieść o tym, jak jeden mężczyzna terroryzował całe miasto i był bezkarny przez ponad dziesięć lat - zanim został w końcu złapany.

O DEAD LIKE YOU:

Metropole Hotel, Brighton: Po koszmarnym sylwestrowym balu kobieta wracająca do pokoju zostaje brutalnie zgwałcona. Tydzień później zaatakowana zostaje inna kobieta. Buty obu ofiar zostały zabrane przez przestępcę.... Detektyw Inspektor Roy Grace uświadamia sobie wkrótce, że te nowe sprawy są bardzo podobne do nierozstrzygniętej serii zbrodni z 1997 roku. Sprawca został nazwany Szewcem i przypuszczano, że zgwałcił pięć kobiet - zanim zamordował szóstą ofiarę i zniknął. Czy mamy do czynienia z naśladowcą, czy też Szewc powrócił?

Gdy coraz więcej kobiet jest napadanych, Grace staje się coraz bardziej pewny, że atakuje ten sam mężczyzna. Wkrótce detektyw i jego zespół wezmą udział w desperackim wyścigu z czasem, aby zidentyfikować kolejną ofiarę i uratować jej życie....

PETER JAMES jest jednym z najbardziej cenionych brytyjskich pisarzy kryminałów i thrillerów. Jego powieści detektywistyczne z serii o Royu Grace sprzedały się w ponad 18 milionach egzemplarzy na całym świecie i są obecnie publikowane w 37 krajach. 11 razy z rzędu znajdowały się na 1 miejscu listy Sunday Times. Jesienią 2012 roku powieść Not Dead Yet zdetronizowała trylogię 50 Twarzy Greya w slocie fabularnym nr 1, kończąc jej 25-tygodniową dominację na liście, a w maju 2015 roku powieść You Are Dead zdetronizowała The Girl On The Train po miesięcznej dominacji, debiutując na miejscu 1 w rankingu bestsellerów Sunday Times. Love You Dead była jedenastym bestsellerem Petera nr 1 na liście Sunday Times, a pierwszy utwór non-fiction Petera, Death Comes Knocking, napisany we współpracy z szefem policji Sussex, Grahamem Bartlettem, został opublikowany w lipcu 2016 roku, zdobywając dla Petera trzeci tytuł na liście bestsellerów Sunday Times w ciągu zaledwie miesiąca.

W TYM MIESIĄCU
Forensics
Kryminalistycy w Nowej Zelandii
Wtorek 6 Grudzień
21:00
The Truth About My Murder
Prawda o moim zabójstwie
Piątek 2 Grudzień
21:00
Murder: First on Scene
Pierwsi na miejscu zbrodni
Sobota 3 Grudzień
21:00