AKTUALNOŚCI

Spisane krwią: Marnie Riches
Dave Macleod, Czwartek 28 Wrzesień 2017

Gangsterskie porachunki

W tym odcinku Simon Toyne podróżuje do Manchesteru, aby przyjrzeć się, jak walki gangów i wojny o wpływy ukształtowały przestępczy krajobraz jednego z najkrwawszych miast Wielkiej Brytanii.

Razem z Marnie Riches, Simon spaceruje ulicami, które kiedyś były terenami zakazanymi. Rodowita mieszkanka Manchesteru pokazuje mu miejsca, do których nie należało wchodzić i scenerię dawnych zbrodni. W mieście, które zrodziło własną muzyczną tożsamość, udają się na miejsce kultowego niegdyś klubu nocnego Hacienda, gdzie gangi walczyły o przejęcie kontroli. Marnie opowiada historię morderstwa Tony’ego Johnsona, które zainspirowało jej książkę Born Bad.

O BORN BAD:

Kiedy przywódca gangu Paddy O' Brien zostaje dźgnięty w słynnym klubie nocnym swojego brata, podziemie przestępcze Manchesteru jest wstrząśnięte. Napięcia rosną, a ilość ofiar wzrasta - rodzina O' Brienów musi zmierzyć się z trudną decyzją. Muszą wybrać, czy sprzedać swoją stronę miasta opozycyjnemu gangowi Boddlington, czy walczyć dalej i ryzykować utratę przywódcy.

Ale wojna przychodzi łatwo złym chłopcom, którzy nie pójdą na dno bez walki. Tak więc rozpoczyna się zaciekła bitwa o South Side, gdzie czołowi gangsterzy z Manchesteru biorą prawo w swoje ręce. Tylko najsilniejsi przetrwają....

MARNIE RICHES dorastała na trudnym osiedlu w Manchesterze. Wyszła z getta poprzez naukę - aż do Cambridge University, gdzie uzyskała tytuł magistra z języka niemieckiego i holenderskiego. Była niepokorną, aspirującą gwiazdą rocka, twórczynią kopii dzieł sztuki i profesjonalną fundraiserką. Wcześniej autorka książek dla dzieci, pisze obecnie powieści kryminalne i współczesną fikcję kobiecą.

Riches jest autorką bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej serii thrillerów kryminalnych o George'u McKenziem, wydawanej przez Maze and Avon w Harper Collins. The Girl Who Wouldn't Die - pierwsza powieść opowiadająca o wygadanym, nieustraszonym kryminologu - zdobyła Patricia Highsmith Award za najbardziej egzotyczną lokalizację w konkursie Dead Good Reader Awards 2015, a seria została zakwalifikowana do nagrody Tess Gerritsen Award dla Najlepszej Serii podczas Dead Good Reader Awards 2016. Z najnowszą odsłoną, The Girl Who Had No Fear, książki zdobyły zarówno lojalnych czytelników, jak i uznanie krytyków.

W TYM MIESIĄCU
Border Patrol
Strzegąc granic
Czwartek 28 Wrzesień
18:30
Sky Cops
Podniebni gliniarze
Środa 27 Wrzesień
19:00
Women on the Force
Policjantki na służbie
Piątek 29 Wrzesień
20:00