AKTUALNOŚCI

Spisane krwią: Mark Billingham
Dave Macleod, Czwartek 28 Wrzesień 2017

Honorowe zabójstwo

Simon Toyne podróżuje do południowego Londynu, aby odkryć niesamowitą historię Banaz Mahmod - kobiety zamordowanej przez członków własnej rodziny.

Jest tam z wybitnym autorem kryminałów, Markiem Billinghamem, który szczegółowo zbadał sprawę pisząc swoją najlepiej sprzedającą się książkę, Love Like Blood. Mark po raz pierwszy wyrusza w podróż do dzielnicy, w której mieszkała Banaz i gdzie jej zabójstwo zostało zaaranżowane.

Mark pokazuje Simonowi ulice, po których Banaz chodziła i odkrywa szczegóły tej zbrodni. Dzięki obszernemu wkładowi policjanta, który prowadził śledztwo, jest to pełna, szczegółowa historia zabójstwa Banaz - najgłośniejszego zabójstwa honorowego Wielkiej Brytanii.

O LOVE LIKE BLOOD:

W najodważniejszym jak dotąd dziele Marka Billinghama, detektyw Tom Thorne i jego partnerka Nicola Tanner badają serię brutalnych zabójstw w Londynie.

Kiedy detektyw Nicola Tanner bada sprawę - która wydaje się być serią zorganizowanych zabójstw - jej partnerka Susan zostaje brutalnie zamordowana, pozostawiając Tanner osamotnioną i żądną zemsty. W efekcie tej sprawy, Tanner prosi detektywa Thorne’a o pomoc w ściganiu pary bezwzględnych zabójców i pośrednika wydającego śmiertelne wyroki. Gdy zabójcy atakują swoją najnowszą ofiarę, Thorne cierpi najbardziej i zostaje wciągnięty w przerażający świat, w którym rodziny zrobią wszystko, aby chronić swój honor.

MARK BILLINGHAM swoją karierę rozpoczął jako aktor, zanim zaczął pisać dla różnych programów, a następnie zaczął tworzyć stand-up. Później prezentował, gościł i współtworzył programy w telewizji i radio. Pierwsza powieść Marka była bestsellerem Sunday Times, kiedy ukazała się w 2001 roku. Sleepyhead odniósł ogromny sukces, a później został wyróżniony przez The Times jako jedna z powieści, które ukształtowały dekadę. Od tego czasu sprzedano ponad 650 000 egzemplarzy. Każda z powieści Marka jest bestsellerem Sunday Times, jego sprzedaż wynosi obecnie ponad 4,5 mln egzemplarzy, a jego książki ukazują się w ponad 25 krajach.

Cykl z londyńskim detektywem Tomem Thornem obejmuje The Dying Hours, Lifeless, Good As Dead oraz Time Of Death.

Lazybones i Death Message otrzymali nagrodę Theakstons Old Peculier Award za Kryminalną Powieść Roku. Mark mieszka w Londynie z żoną i dwójką dzieci.

W TYM MIESIĄCU
Trucking Hell
Pomoc drogowa wagi ciężkiej
Czwartek 7 Grudzień
20:00
Bloodline Detectives
Więzy zbrodni
Niedziela 3 Grudzień
21:00
DNA polskich zbrodni
DNA polskich zbrodni
Czwartek 7 Grudzień
22:30