AKTUALNOŚCI

Spisane krwią: Luke Delaney
Dave Macleod, Czwartek 28 Wrzesień 2017

Morderstwo Rachel Nickell

W tym odcinku Simon Toyne podróżuje do Wimbledonu, aby zagłębić się w słynne zabójstwo Rachel Nickell, młodej mamy kilkuletniego synka, która zginęła w trakcie spaceru z psem.

Do Simona dołącza były londyński detektyw, Luke Delaney, autor Redemption of the Dead; opowiadania zainspirowanego sprawą. Razem badają polowanie na podejrzanego i niespodziewane poszlaki, które pomogły policji postawić zabójcę przed sądem.

Z pomocą syna Rachel, który przeżył atak, oraz patologa sądowego, sprawa jest wyeksponowana w sposób, który dotychczas nie był przywoływany.

O REDEMPTION OF THE DEAD:

Fantastyczne opowiadanie o przygodach detektywa Seana Corrigana, autorstwa Luke'a Delaneya. Autor jest byłym detektywem Policji Metropolitalnej.

Sue Evans jest piękną i odnoszącą sukcesy prezenterką telewizyjną - do momentu, kiedy zostanie zastrzelona na parkingu swojego mieszkania przy Southbank.

Detektyw Sean Corrigan i policja z Southwark są pod presją, aby szybko rozwiązać sprawę. Na szczęście nie muszą szukać daleko - okazuje się, że Sue Evans miała stalkera, na którego wskazują wszystkie dowody.

ALE NIE WSZYSTKO JEST TYM, CZYM SIĘ WYDAJE

Corrigan nie jest jednak przekonany - niektóre rzeczy po prostu się nie zgadzają. Gdy wszyscy są przekonani, że sprawa jest zamknięta, detektyw musi podjąć ryzyko, aby dojść do prawdy. Ale czy to się opłaci?

LUKE DELANEY wstąpił do Londyńskiej Policji Metropolitalnej pod koniec lat 80. i rozpoczął służbę w południowo-wschodnim Londynie, w dzielnicy znanej z wysokiego poziomu przestępczości, gdzie przemoc była na porządku dziennym. Później Delaney dołączył do pionu śledczego, gdzie zajmował się sprawami zabójstw - od tych popełnianych przez seryjnych morderców aż po krwawe porachunki gangów.

W TYM MIESIĄCU
When Luxury Holidays Go Horribly Wrong
Piekielne wakacje 2
Czwartek 29 Luty
20:00
In The Footsteps of Killers
Śladami morderców
Sobota 24 Luty
20:00
When Diets Go Horribly Wrong
Piekielne diety
Piątek 1 Marzec
20:00