AKTUALNOŚCI

Spisane krwią: Elly Griffiths
Dave Macleod, Czwartek 28 Wrzesień 2017

Morderstwo Leanne Tiernan

W tym odcinku Simon podróżuje do Yorkshire w celu zbadania sprawy uprowadzenia i zabójstwa uczennicy, Leanne Tiernan. Wraz z pisarką, Elly Griffiths, Simon prowadzi śledztwo w sprawie zbrodni, która zaszokowała detektywów Yorkshire i doprowadziła do największego polowania na przestępcę w historii policji. Elly prowadzi Simona przez zakręty i zwroty prawdziwej sprawy, która stała się inspiracją dla jej książki - The Chalk Pit.

Dzięki obszernym komentarzom wysokiego rangą funkcjonariusza policji, który prowadził sprawę, jest to pełna i fascynująca opowieść o tym, jak policja podążała wszystkimi możliwymi liniami śledczymi, by znaleźć rozwiązanie sprawy.

O THE CHALK PIT:

Ugotowane kości ludzkie znaleziono w sieci podziemnych tuneli Norwich. Kiedy dr Ruth Galloway odkrywa, że zostały niedawno pochowane, DCI Nelson przeprowadza dochodzenie w sprawie morderstw. Gotowanie mogło być tylko średniowieczną ciekawostką - teraz sugeruje o wiele bardziej złowrogi cel.

W międzyczasie DS Judy Johnson bada sprawę zniknięcia miejscowej bezdomnej. Jedynym jej śladem jest pogłoska, że zeszła "pod ziemię". Może to być zaledwie figura mowy, ale wraz z odkryciem kości i pogłoskami o społeczności bezdomnych mieszkających w kanałach, wskazówki prowadzą tylko w jednym kierunku. Miejscowy naukowiec Martin Kellerman wie wszystko o tunelach i ich historii - ale czy jego twierdzenia o kanibalizmie i rytualnych morderstwach mogą być prawdziwe?

Miejscowa kobieta znika, a policja jest atakowana. Ruth i Nelson muszą odsłonić mroczne sekrety Podziemia i odkryć jakie makabryczne tajemnice czają się w jego sercu - zanim padnie kolejna ofiara.

ELLIE GRIFFITHS urodziła się w Londynie. Przez wiele lat pracowała w branży wydawniczej. W Norfolku rozgrywa się jej bestsellerowa seria powieści z udziałem archeolożki specjalizującej się w medycynie sądowej, dr Ruth Galloway. Cykl ten zdobył nagrodę CWA Dagger in the Library i został trzykrotnie zakwalifikowany do

Nagrody za Powieść Kryminalną Roku Theakston's Old Peculier. Seria Stephens and Mefhisto dzieje się w latach 50-tych XX wieku w Brighton. Autorka mieszka w pobliżu Brighton z mężem-archeologiem i dwójką dzieci.

W TYM MIESIĄCU
World's Most Evil Killers
Najgroźniejszy morderca świata
Niedziela 4 Grudzień
21:00
The Truth About My Murder
Prawda o moim zabójstwie
Piątek 2 Grudzień
21:00
Murder: First on Scene
Pierwsi na miejscu zbrodni
Sobota 3 Grudzień
21:00