AKTUALNOŚCI

Spisane krwią: Angela Clarke
Dave Macleod, Czwartek 28 Wrzesień 2017

Zabójca z facebooka

W tym odcinku Simon Toyne podróżuje do Darlington, aby poznać historię człowieka nazwanego "Zabójcą z Facebooka".

Jest z Angelą Clarke, autorką kryminałów, która napisała serię książek inspirowanych zbrodniami aranżowanymi na portalach społecznościowych. W tym odcinku po raz pierwszy odwiedza Darlington, aby ponownie prześledzić karierę przestępcy Petera Chapmana. Mężczyzna ten przeszedł od napaści seksualnych i gwałtów na prostytutkach do uwodzenia online i zabójstwa miejscowej nastolatki.

Opowiadając pełną historię życia Chapmana - i niebezpieczeństw, które czają się w Internecie - odcinek pokazuje nowoczesne podejście do prawdziwych zbrodni, a Simon analizuje najnowszą ewolucję zabójców.

O WATCH ME:

MASZ SZEŚĆ SEKUND, ŻEBY TO PRZECZYTAĆ.

Ciało 15-latki zostaje znalezione kilka godzin po tym, jak dziewczyna wysyła zdesperowaną wiadomość do swoich przyjaciół. Śmierć nastolatki wygląda na samobójstwo, do momentu zaginięcia drugiej dziewczyny w podobnym wieku. Tym razem tajemnicza wiadomość została wysłana bezpośrednio do policjantów, a zaginioną jest młodsza siostra funkcjonariusza. Detektyw Nasreen Cudmore i dziennikarz Freddie Venton nie powstrzymają się przed niczym, aby odnaleźć zaginioną. Ktokolwiek stoi za notatkami - gra w zabójczą grę w chowanego. Tymczasem zegar tyka.

MASZ 24 GODZINY NA URATOWANIE ŻYCIA DZIEWCZYNY. DOBRZE JE WYKORZYSTAJ.

ANGELA CLARKE jest autorem, dramaturgiem, felietonistą i mówcą zawodowym. Jej debiutancki thriller Follow Me został nazwany Debiutem Miesiąca Amazon Rising Star w styczniu 2016 roku, nominowanym przez Stowarzyszenia Literatów Kryminalnych Dagger in the Library 2016, a także był na ścisłej liście nominacji do nagrody Good Reader Page Turner Award 2016. Follow Me została wykupiona do adaptacji telewizyjnej przez firmę produkcyjną. Druga odsłona serii Morderstwa w Social Mediach - Watch Me - ukazała się w styczniu 2017 roku. Trzecia, Trust Me, miała premierę w czerwcu 2017 roku. Humorystyczny pamiętnik Angeli, Confessions of a Fashionista, to bestseller Amazon Fashion Chart. W czerwcu 2015 roku w The Hope Theatre po raz pierwszy zagrano jej sztukę The Legacy. Angela, naukowiec Królewskiego Towarzystwa Sztuk Pięknych, mieszka z mężem i zbyt wieloma książkami.

W TYM MIESIĄCU
A Crime Without a Body
Zbrodnia bez ciała
Piątek 2 Grudzień
22:00
World's Most Evil Killers
Najgroźniejszy morderca świata
Niedziela 4 Grudzień
21:00
Murder: First on Scene
Pierwsi na miejscu zbrodni
Sobota 3 Grudzień
21:00