AKTUALNOŚCI

Spisane krwią: Alex Marwood
Dave Macleod, Czwartek 28 Wrzesień 2017

Zabójcy dzieci, dzieci-zabójcy

Simon Toyne podróżuje do Liverpoolu, aby odkryć niesławną historię zabójstwa Jamesa Bulgera - 2-latka uprowadzonego i zabitego przez dwóch 10-letnich chłopców.

Do Simona dołącza wielokrotnie nagradzana pisarka Alex Marwood, która obszernie badała tę sprawę pisząc swoją hitową książkę "The Wicked Girls". Po raz pierwszy Alex odwiedza Liverpool, aby pokazać Simonowi najważniejsze miejsca, w których popełniono zbrodnię - próbując zrozumieć, w jaki sposób do niej doszło.

Dzięki udziałowi dwóch prawników, którzy reprezentowali zabójców, odcinek odsłania nowe oblicze zbrodni ponad ćwierć wieku po jej popełnieniu i ujawnia, co wydarzyło się po aresztowaniu młodych chłopców.

O THE WICKED GIRLS:

1896 rok: Bel i Jade - dwie jedenastolatki - spotykają się po raz pierwszy w życiu. Wieczorem obie zostają oskarżone o morderstwo innego dziecka i stają się obiektami nienawiści całego kraju.

Dwadzieścia pięć lat później dziewczyny żyją bez poczucia winy pod przybranymi imionami. Kirsty Lindsay to historia sukcesu opieki społecznej: dziennikarka, żona i matka. Ostatnim jej zadaniem jest relacjonowanie serii obrzydliwych ataków na młode kobiety spędzające wakacje w zaniedbanym nadmorskim mieście.  Podczas gdy seryjny zabójca grasuje na wolności, Kirsty jest zdecydowana pierwsza zdobyć najnowsze informacje. Śledztwo prowadzi ją do sprzątaczki, Amber Gordon – która okazuje się być wspólniczką zbrodni z dziecięcych czasów. Dla Kirsty i Amber jest to pierwsze spotkanie od tamtego pamiętnego dnia. W miarę jak dwie kobiety walczą z psychologicznymi demonami, coraz więcej ciał pojawia się w wąskich uliczkach miasta. Seria zawirowań i zwrotów sprawia, że w miarę jak polowanie na zabójcę przyspiesza, Kirsty coraz bardziej przyciąga uwagę jednego z najbardziej poszkodowanych obywateli Whitmouth. Presja mediów popycha kobiety w stronę mrocznej odmiany moralnej.

ALEX MARWOOD to pseudonim dziennikarki, która pracowała

dla wielu brytyjskich tytułów prasowych. Jest autorką wypromowanej pocztą pantoflową książki The Wicked Girls, która zdobyła prestiżową nagrodę Edgar, oraz powieści The Killer Next Door, którą utytułowano Macavity Award. Jest również laureatką wielu innych nagród kryminalistycznych, a jej pierwsze dwie powieści zostały wykupione do ekranizacji. Alex mieszka na południu Londynu.

W TYM MIESIĄCU
Border Security: America's Front Line
Na straży amerykańskich granic
Wtorek 6 Grudzień
17:30
A Crime Without a Body
Zbrodnia bez ciała
Piątek 2 Grudzień
22:00
The Truth About My Murder
Prawda o moim zabójstwie
Piątek 2 Grudzień
21:00