AKTUALNOŚCI

Morderstwo na kliknięcie: Tony Bushby
Dave Macleod, Środa 27 Wrzesień 2017

Tony Bushby, zabójstwo "Alibi z Facebooka”.

W 2011 roku 19-letni Tony Bushby spotkał się z Katie Briscoe na studiach. Ich relacje rozwijały się jednak głównie online, na portalu społecznościowym Facebook. Aby zaimponować Katie, Bushby stworzył konta poczty e-mail i konta na Facebooku dla czterech fikcyjnych osób; całkowicie wymyślonych ludzi, którzy byliby dla Katie jego przyjaciółmi: Dan Tress, Cyn Darwin, Shane Pleuon i Krystal Stanguard.

Przez kilka miesięcy Bushby oszukiwał Katie, że pozostaje w kontakcie z tymi ludźmi i używał ich, aby mówić pochlebcze lub imponujące rzeczy o nim, aby Katie go polubiła i okazała mu zaufanie. Przyjaciele Katie powiedzieli, że dziewczyna była bardzo skryta pod względem relacji z Bushbym, ale zakochała się w nim na podstawie sfabrykowanej postaci online. 26 grudnia Bushby zadźgał swoją młodą dziewczynę na śmierć, gdy opiekowała się dwójką dzieci swojej siostry. Matka znalazła ją w kałuży krwi, leżącą przy lodówce. Po morderstwie Bushby zwrócił się do Facebooka z zapytaniem o trwałe usunięcie konta na Facebooku.

Mężczyzna szukał również w Google: "jak długo trzeba kopać grób ręcznie"? oraz "jak długo trwa palenie ludzkiego ciała”. Zaskakująco, kiedy został aresztowany, obwiniał za morderstwo jeden z fikcyjnych profili stworzonych przez niego na Facebooku - Dana Tressa. Kiedy policja znalazła krew na jego drzwiach frontowych, powiedział, że pochodzi ona z rękawiczek, które dał mu "Dan Tress" i nadal opierał swoją obronę na tym fikcyjnym charakterze, tworząc dla niego skomplikowaną historię. Jednak dzięki przypięciu adresu IP, który posłużył do stworzenia fałszywych profili do laptopa Bushby'ego, policja była w stanie przekonać jury o jego sieci kłamstw i został on skazany na co najmniej 25 lat więzienia.

W TYM MIESIĄCU
DNA polskich zbrodni
DNA polskich zbrodni
Wtorek 6 Grudzień
22:00
Border Security: America's Front Line
Na straży amerykańskich granic
Wtorek 6 Grudzień
17:30