AKTUALNOŚCI

Morderstwo na kliknięcie: Michael Roberts
Dave Macleod, Środa 27 Wrzesień 2017

Michael Roberts, zabił żonę po tym, jak odkryła jego zdrady na Facebooku

Kiedy Vicky Roberts wychodziła za mąż za Michaela, był on mężczyzną jej marzeń. Dla przyjaciół i rodziny zdawali się być obrazem szczęścia, ale pod osłoną domowej sielanki, Roberts prowadził niebezpieczne podwójne życie. Na dwa miesiące przed ślubem, mężczyzna rozpoczął serię romansów z kilkoma kobietami, między innymi z koleżankami z Phones 4U, gdzie pracował jako asystent kierownika sklepu. Roberts lubił ostry seks i dwukrotnie próbował dusić jedną z kobiet podczas stosunku, twierdząc, że będzie to przyjemniejsze.

We wrześniu 2009 roku Vicky skonfrontowała się z mężem po tym, jak jej podejrzenia wzbudziły wpisy na Facebooku. Zauważyła, że mąż zwyczajowo usuwał wiadomości tekstowe wysyłane do innych osób.

Vicky, dowiedziawszy się o zdradach męża, była zdruzgotana i rozbita, ale rozpaczliwie chciała uratować swoje małżeństwo i sprawić, aby wszystko ponownie zadziałało. Roberts obiecał, że będzie wierny i zmieni swoje postępowanie, ale zamiast tego nadal spotykał się z jedną ze swoich kochanek. Opowiadał jej, że zakończył małżeństwo i przeprowadził się do rodziców. Miesiąc później, po odnalezieniu kolejnych dowodów jego romansów, Vicky po raz kolejny skonfrontowała się z mężem - tym razem doprowadzając go do niekontrolowanego wybuchu wściekłości. 29 listopada Roberts udusił żonę, zawinął ciało w prześcieradła i ukrył je w garażu obok ich mieszkania. W ciągu następnych kilku dni, aby podtrzymać iluzję, że jego żona nadal żyje, wysłał SMS-y z telefonu Vicky do zainteresowanych przyjaciół i rodziny, twierdząc w nich, że zostawiła Robertsa dla innego mężczyzny. Spotkał się również z kochanką i udał się na kolację z rodzicami Vicky, podczas której opłakiwał ich rozstanie - podczas, gdy jej martwe ciało leżało w garażu. Konsekwencje dopadły Robertsa 3 grudnia, kiedy ojciec Vicky kierowany podejrzeniami zadzwonił na policję. Roberts, mimo zeznawania, że Vicky zmarła przez zabawę w trakcie seksu, został skazany na 17 lat za morderstwo.

W TYM MIESIĄCU
World's Most Evil Killers
Najgroźniejszy morderca świata
Niedziela 4 Grudzień
21:00
A Crime Without a Body
Zbrodnia bez ciała
Piątek 2 Grudzień
22:00
Random Breath Test
Rutynowa kontrola trzeźwości
Wtorek 6 Grudzień
19:00