AKTUALNOŚCI

Morderstwo na kliknięcie: Graham Dwyer
Dave Macleod, Piątek 15 Wrzesień 2017

Graham Dwyer - morderca, który spotkał ofiarę na stronie internetowej i zostawił ślad smsów

Graham Dwyer był szczęśliwie żonatym irlandzkim architektem. Prowadził jednak szokujące podwójne życie, w którym realizował chore, sadomasochistyczne fantazje. Dwyer spotkał się z niestabilną psychicznie Elaine O'Harą na stronie sadomasochistów. Na początku ich relacji pan - niewolnik, Dwyer powiedział O'Harze: "Moja chęć gwałcenia, dźgania, zabicia jest ogromna. Musisz mi pomóc ją kontrolować lub usatysfakcjonować ".

W trakcie procesu dowiedzieliśmy się, że O'Hara była głęboko kruchą, samotną kobietą, która pragnęła mieć dziecko, ale miała też poważne problemy ze zdrowiem psychicznym. W sierpniu 2012 roku Dwyer zwabił ją w Góry Dublińskie, dźgając ją na śmierć, a następnie ukrywając jej ciało. Dowody w sprawie należały do najbardziej obrazowych i niepokojących, jakie kiedykolwiek przedstawiono ławie przysięgłych w Irlandii. Podczas dwumiesięcznej rozprawy przysięgli obejrzeli serię niepokojących filmów przedstawiających 42-letniego architekta, który dźgał związaną O' Harę. W niektórych filmach słyszano, że błaga go słowami "proszę przestań".

Sąd wysłuchał od rodziny O' Hary oświadczenia o wpływie na życie ofiary, w którym napisano: "Złamało nam serce słuchanie wiadomości otrzymanych przez Elaine od tego zdeprawowanego i chorego umysłu. Manipulacja jej wrażliwością była oczywista, a kiedy próbowała się jej przeciwstawić, została ponownie wytrącona z równowagi. W tych wiadomościach słyszymy jej głos, chciała po prostu być kochaną. Treść tych filmów będzie nas nawiedzała na zawsze.... To jest nasza kara dożywocia. Dla nas nie ma zwolnień warunkowych."

W TYM MIESIĄCU
Forensics
Kryminalistycy w Nowej Zelandii
Wtorek 6 Grudzień
21:00
A Crime Without a Body
Zbrodnia bez ciała
Piątek 2 Grudzień
22:00
DNA polskich zbrodni
DNA polskich zbrodni
Wtorek 6 Grudzień
22:00