AKTUALNOŚCI

Matki morderców: Robert Black
Dave Macleod, Czwartek 28 Wrzesień 2017

Robert Black: Samotna Bestia

Zamordował Susan Maxwell, Caroline Hogg, Sarah Harper i Jennifer Cardy – dziewczynki w wieku od 9 do 11 lat. Skazany na minimum 35 lat więzienia 19 maja 1994 roku, a następnie ponownie w 2009 roku za morderstwo Jennifer Cardy.

Matka: Jessie Hunter Black, porzuciła go, następnie adoptowany przez Jacka i Margaret Tulip, po czym wychowywał się w domu dziecka od 11 roku życia.

Relacje:

Porzucony przez matkę, maltretowany i porzucony przez rodziców zastępczych, spędził większość swojego dzieciństwa przenosząc się między domami dziecka. Jego przybrana matka, Margaret, zmarła w 1958 roku, kiedy Black miał zaledwie 11 lat, po raz kolejny zostawiając go opuszczonym.

Według kolegów ze szkoły podstawowej, Black często miał siniaki, a znajomi z dzieciństwa opisywali go jako samotnika i dręczyciela znanego z nagłych aktów przemocy. Black jest również opisywany jako wysoce aktywny seksualnie od najmłodszych lat, Najwyraźniej już w piątym roku życia interesował się genitaliami kobiecymi i – jak wyznał psychologowi więziennemu – w wieku 8 lat zaczął wkładać sobie przedmioty do odbytu. Black powiedział również psychologowi więziennemu, że uważa, iż powinien urodzić się kobietą.

Po śmierci przybranej matki Margaret, Black został przeniesiony do Domu Dziecka Redding niedaleko Falkirk; tutaj dokonał pierwszego gwałtu w wieku 12 lat. Black był przenoszony z domu do domu, a latem 1962 r. opuścił opiekę i znalazł pracę jako kierowca dostawczy i pokój do wynajęcia w Greenock. Black później przyznał, że podczas objazdów molestował 30-40 dziewcząt. Pierwszy wyrok otrzymał w wieku 17 lat, kiedy to zwabił 7-letnią dziewczynkę do opuszczonego budynku, dusił ją do nieprzytomności i masturbował się nad jej ciałem. Został aresztowany i skazany za to przestępstwo, ale nie wymierzono mu kary więzienia.

Po tym Black przeniósł się do Grangemouth z zamiarem rozpoczęcia życia od nowa, pracował w firmie dostarczającej materiały budowlane i zakochał się w Pameli Hodgeson. Black poprosił ją o poślubienie go, ale kobieta nie zgodziła się i kilka miesięcy później ich związek się rozpadł. Po tym zbrodnie Blacka zaczęły być coraz bardziej brutalne, musiał opuścić Grangemouth po molestowaniu 9-letniej wnuczki swojego gospodarza.

Black przeniósł się z powrotem do Kinlochleven, gdzie znęcał się nad 7-letnią córką swojego nowego gospodarza, tym razem został złapany i skazany na karę więzienia. Po uwolnieniu Black przeniósł się do Londynu, gdzie jego potrzeba molestowania tymczasowo ustąpiła, gdy odkrył pornografię dziecięcą. Po aresztowaniu policja odkryła w jego londyńskim domu ponad 100 magazynów i co najmniej 50 filmów wideo.

Black spędził dużo wolnego czasu grając w rzutki w pubach w Londynie; w kręgach stałych bywalców jest zapamiętany jako samotnik, który nigdy nie miał dziewczyny.

W TYM MIESIĄCU
48 Hours
48 godzin
Niedziela 3 Marzec
20:00
Hidden In America
Ameryka: ukryte subkultury
Poniedziałek 4 Marzec
21:00
World's Most Evil Killers
Najgroźniejszy morderca świata
Niedziela 3 Marzec
21:00