AKTUALNOŚCI

Matki morderców: Richard Kuklinski
Dave Macleod, Czwartek 28 Wrzesień 2017

Richard Kuklinski: Lodowaty Morderca

Istnieje 5 potwierdzonych przypadków jego zbrodni, ale liczba prawdopodobnych ofiar może sięgać nawet 250. Richard Kukliński był amerykańskim mordercą polskiego pochodzenia, który zwrócił uwagę mafii i od lat pięćdziesiątych XX. wieku stał się znanym płatnym zabójcą, a w 1986 roku został aresztowany. Kukliński znany był jako "Iceman (Człowiek z lodu)", ponieważ zamrażał ofiary, by zamaskować czas zgonu. Kukliński mieszkał z żoną i dziećmi w New Jersey - rodzina najwyraźniej była nieświadoma podwójnego życia i zbrodni ojca.

Matka: Anna (Hanna) McNally

Relacje:

Jeszcze przed pierwszym morderstwem, w wieku 14 lat, Richard Kukliński nie czuł się obco z przemocą. Urodził się w domu naznaczonym brutalnością, niemal codziennie bity był przez swoją matkę Hannę i ojca Stanleya. Jego bracia nie radzili sobie dużo lepiej, a jeden z nich zmarł z powodu urazów w wieku 10 lat. Władzom powiedziano, że chłopiec spadł ze schodów, ale Richard znał prawdę. Jego ojciec alkoholik ostatecznie opuścił rodzinę, pozostawiając ją samą sobie. W 1970 r. młodszy brat Richarda, Joseph, został skazany na karę dożywocia za porwanie, zgwałcenie i zabójstwo 13-letniej dziewczyny. W wywiadzie przeprowadzonym po skazaniu, zapytany o zbrodnie brata Richard odpowiedział: "Pochodzimy z tej samej rodziny".


Matka Richarda doświadczyła przemocy jako młoda dziewczynka dorastająca w sierocińcu i to znęcanie się zostało przeniesione na jej własne dzieci, które były przez nią regularnie bite za pomocą mioteł i innych przedmiotów. Według doniesień psychiatrycznych Kukliński najprawdopodobniej odziedziczył antyspołeczne zaburzenia osobowościowe po swoich agresywnych rodzicach.

W 1949 r. w wieku czternastu lat Richard popełnił swoje pierwsze zabójstwo, kiedy to pobił pałką na śmierć lokalnego dręczyciela. Po pierwszym morderstwie Richard był przerażony, wierząc, że zostanie oskarżony o zbrodnię, ale poczuł również radość i zaczął cieszyć się poczuciem władzy, które uzyskał z zabijania.

"Moja matka była nowotworem. Powoli niszczyła wszystko wokół siebie. Wychowała dwóch zabójców, mnie i mojego brata Joe." – miał powiedzieć Richard Kuklinski

W TYM MIESIĄCU
Border Security: America's Front Line
Na straży amerykańskich granic
Piątek 29 Wrzesień
18:30
When Missing Turns To Murder
Gdy zaginięcie oznacza najgorsze
Piątek 29 Wrzesień
22:00
Sky Cops
Podniebni gliniarze
Środa 27 Wrzesień
19:00