AKTUALNOŚCI

Matki morderców: Jed Allen
Dave Macleod, Czwartek 28 Wrzesień 2017

Jed Allen – Morderca-Wolverine

W maju 2015 roku zadźgał trzech członków swojej rodziny na śmierć. Swoją matkę Janet, 48, swojego ojczyma Philipa Howarda, 44, i - co najbardziej przejmujące - ich sześcioletnią córkę, Derin. Po wysłaniu do przyjaciela wiadomości, że "zrobił coś złego" zaczął uciekać. Jego zaginięcie wywołało masowe poszukiwania z udziałem uzbrojonej policji i setek mundurowych. Allena znaleziono powieszonego w lesie dwa dni po zabójstwach.

Matka: Janet Jordon

Relacje:

Allen dorastał w bardzo dysfunkcyjnej rodzinie i wzorował się na bohaterze serii X Men, Wolverinie. Podobno cierpiał z powodu załamania małżeństwa rodziców, po którym następował kolejny traumatyczny okres życia z matką-alkoholiczką i jej wieloma narzeczonymi. Przyjaciele mówili, że bywa sfrustrowany i miał problemy z gniewem, podczas gdy on sam pisał, że jest "samotny", "smutny" i "zmęczony, że jest traktowany jak śmieć".

Problem alkoholowy pani Allen wpłynął na życie 4 jej dzieci. Dwójka młodszego rodzeństwa Allena została zabrana przez opiekę społeczną, kiedy byli bardzo młodzi, z powodu chaotycznego, wypełnionego alkoholem stylu życia matki, ale Jed pozostał w domu. Przyjaciele Janet stwierdzili, że była niestabilną postacią, "Jekyllem i Hydem". Kiedy miała wszystko pod kontrolą, wstawała rano, będąc zwykłą, kochającą mamą, ale kiedy piła, groziła odebraniem sobie życia. Jed ukrywał noże znajdujące się w domu, ponieważ obawiał się, że jego matka się skrzywdzi. Pojawiły się jednak również oznaki frustracji i przemocy. Podczas inspekcji ich poprzedniej posesji, gospodyni znalazła dziurę w drzwiach kuchennych. Później odkryła, że Allen przebił je pięścią.

Kilka tygodni przed morderstwem Allen opublikował serię niepokojących filmów wideo w sieci. Krzyczał w nich, że „nie może dłużej wytrzymać" i że „mieszka w domu wariatów". Jego przyjaciele, krewni - każdy, kto znał Allena - sądzili, że jego obsesja na punkcie przemocy i broni nie jest niczym innym jak grą, częścią internetowego świata fantazji, który rozgrywał się na Instagramie.

W TYM MIESIĄCU
Bloodline Detectives
Więzy zbrodni
Sobota 9 Marzec
21:00
48 Hours
48 godzin
Niedziela 3 Marzec
20:00
World's Most Evil Killers
Najgroźniejszy morderca świata
Niedziela 3 Marzec
21:00