AKTUALNOŚCI

Kwiecień
Dave Macleod, Środa 28 Marzec 2018

ROZWIKŁAĆ ZBRODNIĘ

Sezon 1. produkcji własnej CBS Reality

PREMIERA

W niedziele o 22:00. Kontynuacja w kolejnym miesiącu

W nowej serii dokumentalnej Donal MacIntyre, uznany, pracujący często pod przykrywką reporter i dziennikarz kryminalny, analizuje najbardziej przerażające i fascynujące zbrodnie.

Wnikliwe wywiady z kluczowymi dla rozwiązania każdej sprawy postaciami – takimi jak funkcjonariusz policji, który jako pierwszy przybył na miejsce zbrodni, pracujący pod przykrywką agent, czy kryminolog – stanowią trzon każdego odcinka. Donal MacIntyre z ich pomocą przedstawi widzom całą sprawę, uwzględniając dramatyczne zwroty i odkrycia. Każda ze spraw zostanie zobrazowana rekonstrukcją zdarzeń oraz archiwalnymi nagraniami i prezentacją odkrytych dowodów rzeczowych.

HORROR PRZEMOCY DOMOWEJ

Produkcja własna CBS Reality

PREMIERA

Poniedziałek, 16 kwietnia o 21:00

Godzinny dokument, będący produkcją własną CBS Reality, analizuje różne aspekty przemocy domowej – począwszy od kontrolowania i stalkowania, aż po przemoc fizyczną i zabójstwa. Program pokazuje, jakie schematy i znaki ostrzegawcze są obecne w niemal każdym związku naznaczonym przemocą oraz wyjaśnia, jakimi cechami wyróżniają się zazwyczaj osoby skłonne do jej stosowania. Jemma Cadle i Samantha Howlett opisują w dokumencie swoje wypełnione przemocą związki i opowiadają, w jaki sposób – także dzięki zewnętrznemu wsparciu – udało im się odzyskać kontrolę nad swoim życiem i doprowadzić do skazania sprawców. W programie usłyszymy także wypowiedzi ekspertów z pola kryminologii i przemocy domowej – będą to m.in. Jane Monckton-Smith oraz nadkomisarze policji Jo Smith i Julia Jacobs, które wyjaśnią, z jakimi wyzwaniami łączy się prowadzenie tego typu spraw przez policję.

EKSTREMALNI KOLEKCJONERZY

Od 7 do 28 kwietnia w weekendy od 20:00 (po dwa odcinki)

Nowa seria to połączenie programu podróżniczego i zapisu poszukiwania skarbów. Program przedstawia losy Andrew Zegersa, zawodowego rzeczoznawcy z 30-letniem doświadczeniem i dobrym okiem do wychwytywania niezwykłych kolekcji przedmiotów. Andrew przemierza Amerykę Północną odwiedzając kolejne domy, w których przechowywane są pieczołowicie uzupełniane kolekcje. Wkraczający w fascynujący świat kolekcjonerów program stanowi doskonałą rozrywkę – w każdym odcinku widzowie poznają czterech niezwykłych kolekcjonerów i ich oszałamiające skarby.

W TYM MIESIĄCU
The Truth About My Murder
Prawda o moim zabójstwie
Piątek 2 Grudzień
21:00
Random Breath Test
Rutynowa kontrola trzeźwości
Wtorek 6 Grudzień
19:00
Murder: First on Scene
Pierwsi na miejscu zbrodni
Sobota 3 Grudzień
21:00