AKTUALNOŚCI
Styczeń
Wtorek 2 Styczeń 2018

voice of a serial killer GŁOS SERYJNEGO MORDERCY

GŁOS SERYJNEGO MORDERCY
Premiera 1. sezonu produkcji własnej CBS Reality
Od 7 stycznia w każdą niedzielę o 22:00. Kontynuacja w lutym

Poruszająca seria dokumentalna, która w zupełnie nowy sposób przedstawia znane dobrze sprawy morderstw. W programie wykorzystane zostaną autentyczne nagrania zeznań złożonych przez takich zabójców jak Ted Bundy, Robert Black, czy Kim Edwards, a analizować je będą profesor kryminologii David Wilson oraz profesor kryminalistyki Michael Brookes. Zapisy policyjnych przesłuchań zostaną uzupełnione o przypomnienie dramatycznych zdarzeń oraz wywiady z ekspertami i funkcjonariusza...

CZYTAJ DALEJ
Grudzień
Piątek 1 Grudzień 2017

STRZEGĄC GRANIC
Sezon 9 - PREMIERA
Od 11 do 15 grudnia o 20:00 (po dwa odcinki)
Codzienne zmagania pracowników nowozelandzkiej służby celnej, wsparcie towarzyszących im wytrenowanych zwierząt oraz najnowsze technologie – to wszystko czeka widzów w 9. sezonie niezwykle popularnej serii dokumentalnej. „Strzegąc granic” relacjonuje codzienność oddanych swojej pracy celników, pracujących przez całą dobę na granicach państwa. Do ich zadań należy wyłapywanie transportów narkotyków I innych nielegalnych przedmiotów i przechwytywanie obiektów zawierających potencjalnie groźne choroby, które – jeśli znalazłby się na terenie...

CZYTAJ DALEJ
Listopad
Środa 1 Listopad 2017
MATKI MORDERCÓW
PRODUKCJA WŁASNA CBS REALITY
Sezon 2
Od 6 do 10 listopada o 21:00
Każdy jest czyimś dzieckiem, nawet seryjny morderca…
Gospodarzem programu jest specjalista do spraw kryminalnych, Donal MacIntyre. Prowadzący wraz z zespołem ekspertów bada, na ile trudne dzieciństwo mogło pchnąć seryjnych morderców do popełnienia zbrodni. Czy to relacje pomiędzy nimi a matkami przyczyniły się do tego, że stali się bezlitosnymi zbrodniarzami?
Nowy sezon produkcji własnej CBS Reality to analiza pięciu nowych wstrząsających historii i jeszcze bardziej dysfunkcyjnych relacji morderców z matkami.

TAJNIKI ZBRODNI
Sezon 1
Od 13 do 23 listopada...

CZYTAJ DALEJ
Październik
Czwartek 28 Wrzesień 2017

MORDERSTWO NA KLIKNIĘCIE
Sezon 1. PRODUKCJA WŁASNA CBS REALITY
Od 10 do 25 października, od wtorku do piątku o 22:00
Internet zmienił nasze życie. Zmienił sposób, w jaki robimy zakupy, randkujemy i pracujemy. Zmienił także sposób, w jaki zabijamy. Ta przyprawiająca o dreszcze seria dokumentalna przedstawi szczegóły najbardziej wstrząsających zbrodni ostatnich lat, w których Internet został wykorzystany jako narzędzie do oszukiwania, torturowania i zabijania niewinnych ofiar, zwabionych przez wirtualny świat, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje. Przypadkowe znajomości zawarte online przekształcają się w tragiczne opowieści o obsesji i zabójstwie, poszukiwanie zwi...

CZYTAJ DALEJ
Spisane krwią: Mark Billingham
Czwartek 28 Wrzesień 2017

Honorowe zabójstwo

Simon Toyne podróżuje do południowego Londynu, aby odkryć niesamowitą historię Banaz Mahmod - kobiety zamordowanej przez członków własnej rodziny.

Jest tam z wybitnym autorem kryminałów, Markiem Billinghamem, który szczegółowo zbadał sprawę pisząc swoją najlepiej sprzedającą się książkę, Love Like Blood. Mark po raz pierwszy wyrusza w podróż do dzielnicy, w której mieszkała Banaz i gdzie jej zabójstwo zostało zaaranżowane.

Mark pokazuje Simonowi ulice, po których Banaz chodziła i odkrywa szczegóły tej zbrodni. Dzięki obszernemu wkładowi policjanta, który prowadził śledztwo, jest to pełna, szczegółowa his...

CZYTAJ DALEJ
Spisane krwią: Alex Marwood
Czwartek 28 Wrzesień 2017

Zabójcy dzieci, dzieci-zabójcy

Simon Toyne podróżuje do Liverpoolu, aby odkryć niesławną historię zabójstwa Jamesa Bulgera - 2-latka uprowadzonego i zabitego przez dwóch 10-letnich chłopców.

Do Simona dołącza wielokrotnie nagradzana pisarka Alex Marwood, która obszernie badała tę sprawę pisząc swoją hitową książkę "The Wicked Girls". Po raz pierwszy Alex odwiedza Liverpool, aby pokazać Simonowi najważniejsze miejsca, w których popełniono zbrodnię - próbując zrozumieć, w jaki sposób do niej doszło.

Dzięki udziałowi dwóch prawników, którzy reprezentowali zabójców, odcinek odsłania nowe oblicze zbrodni ponad ćwierć wieku po jej popeł...

CZYTAJ DALEJ
Spisane krwią: Peter James
Czwartek 28 Wrzesień 2017

Gwałciciel - zbieracz butów

Simon Toyne jedzie na południe Yorkshire, by zająć się sprawą "gwałciciela-zbieracza butów" z Rotherham.

Do Simona dołącza charyzmatyczna legenda literatury, Peter James, który dowiedział się o tej sprawie i postanowił wykorzystać ją jako podstawę swojej kolejnej książki Dead Like You. Razem podróżują po Rotherham, zwiedzając miejsca zbrodni, odkrywając, jak doszło do zabójstwa i jak sprawca został ostatecznie złapany.

Z wkładem policjantów zaangażowanych w sprawę, jest to pełna opowieść o tym, jak jeden mężczyzna terroryzował całe miasto i był bezkarny przez ponad dziesięć lat - zanim został w końcu z...

CZYTAJ DALEJ
Spisane krwią: Angela Clarke
Czwartek 28 Wrzesień 2017

Zabójca z facebooka

W tym odcinku Simon Toyne podróżuje do Darlington, aby poznać historię człowieka nazwanego "Zabójcą z Facebooka".

Jest z Angelą Clarke, autorką kryminałów, która napisała serię książek inspirowanych zbrodniami aranżowanymi na portalach społecznościowych. W tym odcinku po raz pierwszy odwiedza Darlington, aby ponownie prześledzić karierę przestępcy Petera Chapmana. Mężczyzna ten przeszedł od napaści seksualnych i gwałtów na prostytutkach do uwodzenia online i zabójstwa miejscowej nastolatki.

Opowiadając pełną historię życia Chapmana - i niebezpieczeństw, które czają się w Internecie - odcinek pokazuje nowoczesne pode...

CZYTAJ DALEJ
Spisane krwią: Luke Delaney
Czwartek 28 Wrzesień 2017

Morderstwo Rachel Nickell

W tym odcinku Simon Toyne podróżuje do Wimbledonu, aby zagłębić się w słynne zabójstwo Rachel Nickell, młodej mamy kilkuletniego synka, która zginęła w trakcie spaceru z psem.

Do Simona dołącza były londyński detektyw, Luke Delaney, autor Redemption of the Dead; opowiadania zainspirowanego sprawą. Razem badają polowanie na podejrzanego i niespodziewane poszlaki, które pomogły policji postawić zabójcę przed sądem.

Z pomocą syna Rachel, który przeżył atak, oraz patologa sądowego, sprawa jest wyeksponowana w sposób, który dotychczas nie był przywoływany.

O REDEMPTION OF THE DEAD:

Fantastyczne opowiad...

CZYTAJ DALEJ
W TYM MIESIĄCU
Murder Made Me Famous
Mordercy celebryci
Poniedziałek 22 Styczeń
21:00
Hardcore Pawn
Hardcorowy Lombard
Wtorek 23 Styczeń
18:00
Killer Clergy
Mordercy w koloratkach
Środa 17 Styczeń
21:00