AKTUALNOŚCI

Morderstwo na kliknięcie: Daniel Ekemba
CBS Reality, Środa 27 Wrzesień 2017

Daniel Ekemba. Kłótnia na Facebooku przeradza się w śmiertelną walkę

Przyjaciele 15-letniego Hassana Mahmooda sądzą, że jego śmierć spowodowana została kłótnią na Facebooku. "Podobno inny chłopak napisał na Facebooku coś paskudnego o dziewczynie Hassana, Jess", wspomina jeden z przyjaciół.

"Wydaje mi się, że tamten chłopak powiedział, że dziewczyna Hassana jest g*****na lub coś podobnego. Hassan go znalazł i rzucił mu wyzwanie." Hassan i drugi z chłopców, 16-letni Daniel Ekemba, wymieniali się gniewnymi pogróżkami na portalu społecznościowym, zanim zgodzili się na przeniesienie rywalizacji offline.

Mieli się spotkać w miejscowym parku, w którym Hassan pojawia się, oczekując walki na pięści o rozstrzygnięcie sporu. Ekemba jednak świadomie podniósł stawkę, uzbrajając się w nóż rzeźnicki i ukrywając go w rękawie. Hassan próbuje uciekać, gdy widzi broń, ale para walczy w parterze, aż Hassan doznaje pojedynczej rany kłutej na plecach. Zostaje przewieziony do pobliskiego szpitala, ale wkrótce potem umiera. Detektyw Warren Hines z Policji West Midlands później wspomina obrzydliwy sposób, w jaki Ekemba śmiał się i cieszył, gdy usłyszał o śmierci Hassana. Ekemba został skazany na minimum 16 lat więzienia. Po skazaniu okazało się, że miał uprzednie wyroki skazujące za posiadanie noży, groził zabiciem dzieci funkcjonariusza policji, złamał nos młodej kobiety, a następnie pochwalił się tym na Facebooku.


W TYM MIESIĄCU
Scandal Made Me Famous
Tragedia ze skandalem w tle
Niedziela 31 Marzec
21:00
Stranger in My Home
Intruz w moim domu
Niedziela 31 Marzec
20:00
Cold Blood
Na miejscu zbrodni
Sobota 30 Marzec
22:00